آسانسور هیدرولیک جک از بغل

آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

فهرست مطالب

آسانسور هیدرولیک جک از بغل چست؟

آسانسور هیدرولیک جک از بغل نوعی از آسانسور هیدرولیک است که در آن جک یا جک های هیدرولیک در کنار کابین آسانسور جانمایی می شوند. این نوع آسانسور می تواند بصورت جک مستقیم یا جک غیرمستقیم نصب و اجرا شود. همچنین در تناسب با ظرفیت بار و ابعاد کابین می توان آنها را با یک جک یا دو جک نصب کرده. مدل های دو جک در کنار را جک دوبل نیز می نامند. این نوع آسانسور پرکاربردترین آسانسور هیدرولیک است. مشخصات فنی جک و پاوریونیت آسانسور در تناسب با ظرفیت، طول مسیر و سرعت آسانسور تعیین می شوند.

کاربرد آسانسور هیدرولیکی با جک کنار

آسانسورهای هیدرولیکی با جک کنار بیشترین کاربرد را در بین انواع آسانسور هیدرولیک دارند. تقریباّ بیشتر آسانسورهای مسافری، آسانسورهای خانگی، بالابرهای خانگی و بالابرهای کوچک با سیستم جک در کنار طراحی و اجرا می شوند.

بطور کلی می توان اینگونه عنوان کرد که در شرایطی که طول مسیر آسانسور زیاد و ظرفیت آن کم تا متوسط باشد ترجیح بر استفاده از سیستم ها جک از بغل است. البته در آسانسورهای بلند و باظرفیت بالا مانند خودروبرهایی با سه تا چهار توقف نیز از سیستم های آسانسورجک در کنار دوبل استفاده می شود.

 

آسانسور هیدرولیک جک بغل

 

مزایا و معایب سیستم هیدرولیک جک در کنار

آسانسورهای هیدرولیکی جک در کنار نیازی به تامین چاهک در زیر کابین ندارند. این موضوع یکی از مهم ترین مزایای این مدل آسانسور محسوب می شود. همچنین در مدل های جک غیرمستقیم کورس جک نصف طول مسیر است. بنابراین در این وضعیت به جکی با ابعاد کوچکتر نیاز داریم. از جک نیاز داریم که این موضوع نیز به لحاظ اقتصادی و اجرایی، حمل و نقل و سهولت نصب بسیار قابل توجه است. اما در مقابل سیستم های هیدرولیک غیرمستقیم نیازمند سیم بکسل، فلک و پاراشوت هستند. این موارد نصب آسانسور را کمی پیچیده تر و دشوارتر میکند. به هر حال هر نوع سیستم از جمله آسانسور هیدرولیک جک از بغل مزایا، معایب و ویژگی های خاص خود را دارد.

جک از زیر در آسانسور هیدرولیک

کارسلینگ آسانسور هیدرولیک

بکارگیری یک کارسلینگ غیراستاندارد، مشکلات عدیده و جدی در فرایند نصب آسانسور ایجاد می کند. حتی اگر نصب دستگاه به هر شکل صورت گیرد پس از گذشت زمانی کوتاه مشکلاتی غیرقابل حل در کاربری آسانسور ایجاد می شود. از این رو توصیه می شود از کارسلینگ هایی با طراحی استاندارد و تجهیزات ایمنی مناسب استفاده شود.

نصب و راه اندازی آسانسور جک در کنار

یکی از نکات مهم در نصب آسانسور هیدرولیک جک از بغل، محاسبه طول پایه جک آسانسور است. طول پایه جک بر مبنای اطلاعاتی از قبیل، ارتفاع کل ریل کار شده، طول جک در حالت بسته شده، طول مسیر و ارتفاع قاب فلکه محاسبه می شود. نکته مهم دیگر تعیین طول سیم بکسل مورد نیاز کارسلینگ است.